. Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Co tańczymy?

W styczniu na Warsztatach Prezentacji i Inspiracji Józef Murawski, kierownik zespołu Pogranicze, opowiadał  o rekonstrukcji tradycyjnych suwalskich tańców. Mówił o posuwistym kroku polki i o skocznym oberku. Do walczyka zagranego na harmonii pedałowej przez Małgosię Makowską dołączyła za mistrzem większość uczestników warsztatów. Ruszyliśmy w karnawał z tradycją i przytupem.
Na "Papuciówce", w następnej części wieczoru, przygrywał na akordeonie Krzysztof Toczko z Nowej Wsi. Sprawdziło się po raz kolejny powiedzenie, że nie tylko muzyka łączy pokolenia, ale również i taniec!

W ostatnią sobotę karnawału, 9 lutego, znów wrócimy do tańców tradycyjnych. W tej dziedzinie mamy wielu mistrzów, niektórzy szereg lat ćwiczyli swoje umiejętności pod okiem doświadczonej i twórczej  choreografki Małgosi Wojdełko w Zespole Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna". Suwalczanie mieli okazję podziwiać talenty młodych tancerzy w  widowisku teatralno - tanecznym "W podsuwalskiej oberży". Zadziwili nas wielokrotnie nie tylko kompozycją tańca, ale również śpiewem.
Czekamy na prezentacje i inspiracje. Obiecujemy, że chętnie dołączymy.

Ale energię i radość niesie też taniec współczesny - zumba. Co to jest zumba? Najkrótsze wyjaśnienie brzmi: to taniec i aerobik. Ale zumba znaczy więcej, bo jest mieszanką i połączeniem wielu stylów, zawiera elementy latynoamerykańskich tańców i fitnessu, często łączy sambę i hip-hop, mambo, taniec brzucha oraz trening siłowy. To taniec życia i słońca! Dowiemy się o nim zdecydowanie więcej dzięki Lidii Wyzińskiej, która przyjęła od nas zaproszenie na Warsztaty Prezentacji i Inspiracji. Dziękujemy!
Cóż to będą za ostatki! 

                                                                                                   Koszałkowa



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 komentarze:

Prześlij komentarz